
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 10 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 321 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.3 V |
| Accuracy | 1.4 % |
| Power Dissipation | 321 mW |
| Threshold Voltage | 3.05 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 3 µA |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Max Supply Current | 6 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 5 µs |
| Nominal Supply Current | 4 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Overvoltage Threshold | 3.096 V |
| Undervoltage Threshold | 3.004 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.096 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.004 V |
| Number of Monitored Inputs | 2 |
| Reset Delay Time | 5.5 µs |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | Voltage Detectors |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$1.77994
Ext.Price$1.77994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.77994 | $1.77994 |
| 10 | $1.51027 | $15.10270 |
| 25 | $1.36281 | $34.07025 |
| 50 | $1.22975 | $61.48750 |
| 100 | $1.10968 | $110.96800 |
| 300 | $1.06927 | $320.78100 |
| 500 | $1.03033 | $515.16500 |
| 1000 | $0.99590 | $995.90000 |
